Entity Abuse (1.1.0) - en to fr translation catalogue (15 entries)

en: Delete
fr: Supprimer

en: Submit
fr: Soumettre

en: Enabled
fr: Activé

en: Edit
fr: Modifier

en: Update
fr: Mettre à jour

en: View
fr: Voir

en: Teaser
fr: Accroche

en: Reported by
fr: Rapporté par

en: Skip
fr: Passer

en: Entity type
fr: Type d'entité

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
fr: Un choix interdit a été détecté. Veuillez contacter l'administrateur du site.

en: Full content
fr: Contenu complet

en: Administer settings
fr: Administrer les paramètres

en: When cancelling a user account
fr: Lors de l'annulation d'un compte utilisateur

en: Entity ID
fr: Identifiant (ID) de l'entité
