Entity Abuse (1.1.0) - en to id translation catalogue (12 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Submit
id: Kirim

en: Enabled
id: Aktif

en: Edit
id: Sunting

en: Update
id: Perbarui

en: View
id: Lihat

en: Teaser
id: Ringkasan

en: Entity type
id: Jenis Entity

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
id: Pilihan ilegal telah terdeteksi. Silahkan hubungi administrator situs.

en: Full content
id: Konten lengkap

en: When cancelling a user account
id: Saat membatalkan akun pengguna

en: Entity ID
id: ID Entitas
