Entity Activity (8.x-1.0-beta14) - en to ar translation catalogue (75 entries)

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Content
ar: المحتوى

en: Username
ar: اسم المستخدم

en: Subscribers
ar: المشتركين

en: Remove
ar: حذف

en: Subscribe
ar: اشتراك

en: Unsubscribe
ar: الغ الاشتراك

en: Language
ar: اللغة

en: Log
ar: السجل

en: Enable
ar: تفعيل

en: Disabled
ar: معطل

en: Enabled
ar: مفعل

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Search
ar: بحث

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Daily
ar: يوميًا

en: Weekly
ar: أسبوعيًا

en: Monthly
ar: شهرياً

en: None
ar: لا شيء

en: Logs
ar: سجلات

en: Number
ar: رقم

en: Settings
ar: الإعدادات

en: General settings
ar: الإعدادات العامة

en: Label
ar: التسمية

en: Insert
ar: أدرج

en: Update
ar: تحديث

en: Time
ar: الوقت

en: Format
ar: التنسيق

en: Teaser
ar: موجز

en: ID
ar: المعرف ID

en: Subscriptions
ar: الاشتراكات

en: Mail
ar: البريد الإلكتروني

en: User
ar: المستخدم

en: Created
ar: الإنشاء

en: All
ar: الكل

en: Active
ar: نشط

en: Access denied
ar: الوصول مرفوض

en: Year
ar: السنة

en: Page
ar: الصفحة

en: User settings
ar: إعدادات المستخدم

en: Published
ar: منشور

en: Filter
ar: انتقاء

en: Log message
ar: رسالة السجل

en: Field name
ar: اسم الحقل

en: Maximum
ar: أقصى قيمة

en: Month
ar: بالشهر

en: Desc
ar: تنازلي

en: Owner
ar: المالك

en: Method
ar: الطريقة

en: Day
ar: باليوم

en: Role
ar: الدور

en: Sent
ar: تم الإرسال

en: Users
ar: المستخدمين

en: Operation
ar: عملية

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Are you sure you want to delete %name?
ar: هل أنت متأكد من حذف %name ؟

en: Source
ar: المصدر

en: Limit
ar: حد

en: Changed
ar: تم التغير

en: Output format
ar: نسق الخروج

en: Apply
ar: تطبيق

en: Offset
ar: الإزاحة

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: About
ar: حول

en: Subscribed
ar: مشترك

en: Per user
ar: لكل مستخدم

en: Language settings
ar: إعدادات اللغات

en: - All -
ar: - الكل -

en: View mode
ar: نمط المشاهدة

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي

en: Entity types
ar: أنواع الكيانات

en: Broken/Missing
ar: معطوب/مفقود
