Entity Activity (8.x-1.0-beta3) - en to fa translation catalogue (59 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Content
fa: محتوا

en: Remove
fa: حذف

en: Subscribe
fa: اشتراک

en: Unsubscribe
fa: لغو اشتراک

en: Language
fa: زبان

en: Log
fa: گزارش

en: Enable
fa: فعال

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Reset
fa: بازنشانی

en: None
fa: هیچ

en: Logs
fa: وقایع ثبت شده

en: Number
fa: عدد

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Label
fa: برچسب

en: Update
fa: به‌روزرسانی

en: Time
fa: زمان

en: Teaser
fa: خلاصه

en: ID
fa: شناسه

en: Subscription settings
fa: تنظیمات اشتراک

en: Subscriptions
fa: اشتراک ها

en: User
fa: کاربر

en: Created
fa: ایجاد گردید

en: All
fa: همه

en: Active
fa: فعال

en: Year
fa: سال

en: Page
fa: صفحه

en: Published
fa: منتشر شده

en: Log message
fa: گزارش

en: Field name
fa: نام فیلد

en: Maximum
fa: حداکثر

en: Month
fa: ماه

en: Desc
fa: نزولی

en: Inactive
fa: غیرفعال

en: Owner
fa: مالک

en: Day
fa: روز

en: Class
fa: کلاس

en: Operation
fa: عملکرد

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Source
fa: منبع

en: Duplicate
fa: تکرار

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: logs
fa: رویدادها

en: Apply
fa: تایید

en: Subscription
fa: اشتراک

en: Offset
fa: جابجایی

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: About
fa: درباره

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: Language settings
fa: تنظیمات زبان

en: - All -
fa: - همه -

en: View mode
fa: نحوه نمایش

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر

en: Broken/Missing
fa: شکسته/مفقود
