Entity Activity (8.x-1.0-beta3) - en to tr translation catalogue (68 entries)

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Content
tr: İçerik

en: Remove
tr: Kaldır

en: Subscribe
tr: Abone ol

en: Unsubscribe
tr: Üyelikten çık

en: Language
tr: Dil

en: Log
tr: Günlük kayıtları

en: Enable
tr: Etkinleştir

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Reset
tr: Sıfırla

en: None
tr: Hiçbiri

en: Logs
tr: Kayıtlar

en: Number
tr: Sayı

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Label
tr: Etiket

en: Insert
tr: Ekle

en: Update
tr: Güncelle

en: Time
tr: Zaman

en: Teaser
tr: Özet

en: Subscription settings
tr: Abonelik ayarları

en: Subscriptions
tr: Abonelikler

en: User
tr: Kullanıcı

en: Created
tr: Oluşturulma

en: All
tr: Tümü

en: Active
tr: Etkin

en: Year
tr: Yıl

en: Page
tr: Sayfa

en: Published
tr: Yayında

en: Log message
tr: Günlük iletisi

en: Field name
tr: Alan adı

en: Maximum
tr: En fazla

en: Month
tr: Ay

en: Desc
tr: Azalan

en: Inactive
tr: Devre dışı

en: Owner
tr: Sahibi

en: Day
tr: Gün

en: Class
tr: Sınıf

en: Operation
tr: İşlem

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Are you sure you want to delete %name?
tr: %name kişisini silmek istediğinize emin misiniz?

en: Source
tr: Kaynak

en: Parameters
tr: Parametreler

en: Unit
tr: Birim

en: Duplicate
tr: Çoğalt

en: Changed
tr: Değişti

en: Interval
tr: Aralık

en: Apply
tr: Uygula

en: log
tr: günlük

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Machine name
tr: Makine adı

en: About
tr: Hakkında

en: Bundles
tr: Paketler

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: Language settings
tr: Dil ayarları

en: - All -
tr: - Tümü -

en: « First
tr: « İlk

en: Last »
tr: Son »

en: View mode
tr: Görünüm kipi

en: Asc
tr: Artan

en: Master
tr: Ana (master)

en: Entity types
tr: Varlık tipleri

en: Link to entity
tr: Varlık bağlantısı

en: Make entity label a link to entity page.
tr: Varlık etiketini, varlık sayfasına yönelik bir bağlantı yap.

en: Broken/Missing
tr: Bozuk/Eksik
