Entity Activity (8.x-1.0-beta6) - en to hi translation catalogue (50 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Content
hi: सामग्री

en: Remove
hi: हटाएँ

en: Subscribe
hi: सदस्यता लें

en: Unsubscribe
hi: सदस्यता रद्द करें

en: Language
hi: भाषा

en: Log
hi: गतिविधि संदेश

en: Enable
hi: सक्रीय करें

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: None
hi: कोई नहीं

en: Logs
hi: लॉग

en: Number
hi: संख्या

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Label
hi: लेबल

en: Update
hi: नवीनीकरण

en: Time
hi: समय

en: Teaser
hi: टीज़र

en: ID
hi: आईडी

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: Created
hi: निर्मित

en: All
hi: सभी

en: Active
hi: सक्रिय

en: Year
hi: वर्ष

en: Page
hi: पृष्ठ

en: Published
hi: प्रकाशित

en: Log message
hi: लॉग संदेश

en: Field name
hi: फील्ड का नाम

en: Maximum
hi: ज्यादा से ज्यादा

en: Month
hi: माह

en: Desc
hi: अवरोही

en: Day
hi: दिन

en: Operation
hi: काम

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Are you sure you want to delete %name?
hi: क्या आप आश्वस्त हैं की आप %name डिलीट करना चाहते हैं?

en: Source
hi: स्रोत

en: Changed
hi: बदल गया

en: Apply
hi: लागू करें

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: About
hi: के बारे में

en: Bundles
hi: बंडल

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: Language settings
hi: भाषा सेटिंग

en: - All -
hi: -सभी-

en: View mode
hi: दृश्य प्रणाली

en: Broken/Missing
hi: टूटा/अनुपस्थित
