Entity Browser (8.x-2.2) - en to te translation catalogue (41 entries)

en: Title
te: శీర్షిక

en: Body
te: వివరము

en: Status
te: స్థితి

en: Delete
te: తొలగించు

en: Operations
te: కార్యాలు

en: Type
te: రకం

en: Actions
te: చర్యలు

en: Remove
te: తొలిగించు

en: Description
te: వివరణ

en: Edit
te: మార్చు

en: - None -
te: - ఏమీలేదు -

en: Weight
te: భారం

en: Image
te: బొమ్మ

en: Name
te: పేరు

en: Label
te: లేబుల్

en: Preview
te: మునుజూపు

en: Save
te: భద్రపరచు

en: Default
te: అప్రమేయం

en: Open
te: తెరువు

en: View
te: చూడు

en: Display
te: చూపు

en: Upload
te: ఎక్కించు

en: Created
te: సృష్టితం

en: OR
te: లేదా

en: General
te: సాధారణ

en: Link text
te: లంకె పాఠ్యం

en: Change
te: మార్చు

en: ‹ previous
te: ‹ గత

en: next ›
te: తదుపరి ›

en: AND
te: మరియు

en: ‹ Previous
te: ‹ మునుపటి

en: Next ›
te: తదుపరి ›

en: Apply
te: ఆపాదించు

en: « first
te: « మొదటి

en: last »
te: చివరి »

en: About
te: గురించి

en: The image was resized to fit within the maximum allowed dimensions of %dimensions pixels.
te: %dimensions పిక్సెళ్ళ గరిష్ఠ పరిమితికి లోబడి ఉండేలా బొమ్మ పరిమాణాన్ని మార్చాం.

en: The image is too small; the minimum dimensions are %dimensions pixels.
te: బొమ్మ మరీ చిన్నది; కనీస కొలతలు %dimensions పిక్సెళ్ళు.

en: Uses
te: వాడుకలు

en: - All -
te: - అన్ని -

en: View mode
te: వీక్షణ పద్ధతి
