Entity Bundle Scaffold (2.0.0) - en to ar translation catalogue (7 entries)

en: Development
ar: التطوير

en: Disabled
ar: معطل

en: Required
ar: ضروري

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Field name
ar: اسم الحقل

en: Optional
ar: اختياري

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
ar: يمكن أن يحتوي الاسم المقروء من طرف الجهاز على أحرف لاتينية صغيرة وأرقام وشرطات سفلية فقط.
