Entity Bundle Scaffold (2.0.0) - en to tr translation catalogue (8 entries)

en: Development
tr: Geliştirme

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Required
tr: Zorunlu

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Field name
tr: Alan adı

en: Optional
tr: Seçime bağlı

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
tr: Makine okunabilir isim yalnızca küçük harf, rakam ve alt çizgi içerebilir.

en: Author's preferred language
tr: Yazarın tercih ettiği dil
