Entity Bundle Scaffold (2.1.0) - en to id translation catalogue (9 entries)

en: Development
id: Pengembangan

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Required
id: Wajib

en: Settings
id: Pengaturan

en: Field name
id: Nama bidang isian

en: Optional
id: Pilihan

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
id: Nama sistem untuk jens konten hanya boleh berisi huruf kecil, angka dan garis bawah.

en: Interface text language selected for page
id: Bahasa antarmuka teks yang dipilih untuk halaman

en: Site's default language (@language)
id: Bahasa baku situs (@language)
