Entity Bundle Scaffold (2.1.0) - en to de translation catalogue (11 entries)

en: Development
de: Entwicklung

en: Disabled
de: Deaktiviert

en: Required
de: Erforderlich

en: Settings
de: Einstellungen

en: Field name
de: Feldname

en: PHP version
de: PHP-Version

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
de: Der maschinenlesbare Name darf nur aus Kleinbuchstaben, Zahlen und Unterstrichen bestehen.

en: Author's preferred language
de: Bevorzugte Sprache des Autors

en: Interface text language selected for page
de: Gewählte Sprache der Benutzeroberfläche

en: Site's default language (@language)
de: Standardsprache der Website (@language)

en: Base class
de: Basisklassen
