Entity comparison (3.0.0) - en to de translation catalogue (22 entries)

en: Delete
de: Löschen

en: Value
de: Wert

en: Label
de: Beschriftung

en: Link text
de: Link-Text

en: Maximum length
de: Maximallänge

en: Are you sure you want to delete %name?
de: Möchten Sie %name wirklich löschen?

en: Entity
de: Entität

en: Default value
de: Standardwert

en: Machine name
de: Systemname

en: About
de: Über

en: Case sensitive
de: Groß- und Kleinschreibung berücksichtigen

en: Entity type
de: Entitätstyp

en: Bundle
de: Subtyp

en: Comparison
de: Vergleich

en: The maximum length of the field in characters.
de: Die Maximallänge des Feldes in Zeichen

en: Appears in: @bundles.
de: Erscheint in: @bundles.

en: Bundle type
de: Subtyp

en: Text value
de: Textwert

en: %name: may not be longer than @max characters.
de: %name: darf nicht länger sein als @max Zeichen.

en: Contains US ASCII characters only
de: Enthält nur US-ASCII-Zeichen

en: content @type: deleted @label.
de: Inhalt @type: @label wurde gelöscht.

en: The %display_mode mode now uses custom display settings. You might want to <a href=":url">configure them</a>.
de: Der Anzeigemodus %display_mode verwendet nun benutzerdefinierte Anzeigeeinstellungen Wenn Sie möchten können die  <a href=":url">Benutzerdefinierten Einstellungen hier konfigurieren</a>.
