Entity comparison (3.0.0) - en to fa translation catalogue (17 entries)

en: Delete
fa: حذف

en: Value
fa: مقدار

en: Label
fa: برچسب

en: ID
fa: شناسه

en: Link text
fa: متن پیوند

en: Maximum length
fa: حداکثر طول

en: Entity
fa: عنصر

en: Default value
fa: مقدار پیش‌فرض

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: About
fa: درباره

en: Case sensitive
fa: حساس به بزرگی و کوچکی حروف

en: Entity type
fa: نوع عنصر

en: Bundle
fa: بسته

en: Comparison
fa: مقایسه

en: The maximum length of the field in characters.
fa: حداکثر طول فیلد به کاراکتر.

en: Appears in: @bundles.
fa: نمایش در @bundles.

en: Contains US ASCII characters only
fa: فقط شامل حروف استاندارد US ASCII
