Entity comparison (3.0.0) - en to id translation catalogue (17 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Value
id: Nilai

en: Link text
id: Teks tautan

en: Maximum length
id: Panjang maksimum

en: Are you sure you want to delete %name?
id: Apakah anda yakin akan menghapus %name?

en: Entity
id: Entitas

en: Default value
id: Nilai bawaan

en: Machine name
id: Nama mesin

en: About
id: Tentang

en: Case sensitive
id: Karakter sensitif

en: Entity type
id: Jenis Entity

en: Bundle
id: Bundel

en: The maximum length of the field in characters.
id: Panjang maksimum field dalam karakter.

en: Appears in: @bundles.
id: Tampak di: @bundles.

en: Text value
id: Isi teks

en: %name: may not be longer than @max characters.
id: %name: tidak boleh lebih panjang dari @max karakter.

en: Contains US ASCII characters only
id: Berisi karakter US ASCII saja
