Entity comparison (3.0.0) - en to tr translation catalogue (18 entries)

en: Delete
tr: Sil

en: Value
tr: Değer

en: Label
tr: Etiket

en: Link text
tr: Bağlantı metni

en: Maximum length
tr: Azami uzunluk

en: Are you sure you want to delete %name?
tr: %name kişisini silmek istediğinize emin misiniz?

en: Entity
tr: Nesne

en: Default value
tr: Varsayılan değer

en: Machine name
tr: Makine adı

en: About
tr: Hakkında

en: Case sensitive
tr: Büyük/küçük harfe duyarlı

en: Entity type
tr: Varlık tipi

en: Bundle
tr: Paket (bundle)

en: The maximum length of the field in characters.
tr: Alanın karakter olarak azami uzunluğu.

en: Appears in: @bundles.
tr: @bundles paketlerinde görünüyor.

en: Text value
tr: Metin değeri

en: %name: may not be longer than @max characters.
tr: %name: @max karakterden daha uzun olamaz.

en: Contains US ASCII characters only
tr: Sadece ABD ASCII karakterleri içerir
