Entity comparison (8.x-2.0-beta2) - en to ar translation catalogue (13 entries)

en: Delete
ar: حذف

en: Label
ar: التسمية

en: ID
ar: المعرف ID

en: Link text
ar: نص الرابط

en: Maximum length
ar: أقصى طول

en: Are you sure you want to delete %name?
ar: هل أنت متأكد من حذف %name ؟

en: Entity
ar: الكيان

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: About
ar: حول

en: Entity type
ar: نوع الكيان

en: Bundle
ar: الحزمة

en: The maximum length of the field in characters.
ar: أقصى طول للحقل بعدد الحروف.

en: %name: may not be longer than @max characters.
ar: %name: لايكون اطول من  @max احرف.
