Entity Counter (8.x-1.0-alpha4) - en to ro translation catalogue (63 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Value
ro: Valoare

en: Transactions
ro: Tranzacţii

en: Closed
ro: Închis

en: Send email
ro: Trimite email

en: Cancel
ro: Anulare

en: Remove
ro: Elimină

en: Description
ro: Descriere

en: Log
ro: Jurnal

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Enabled
ro: Activat

en: updated
ro: actualizat

en: Edit
ro: Editați

en: Date
ro: Data

en: Weight
ro: Greutate

en: Name
ro: Nume

en: General settings
ro: Setări generale

en: Field
ro: Câmp

en: Label
ro: Etichetă

en: Save
ro: Salvare

en: Summary
ro: Sumar

en: Update
ro: Actualizare

en: Open
ro: Deschideți

en: Add
ro: Adaugă

en: View
ro: Afişează

en: Advanced settings
ro: Setări avansate

en: Updated
ro: Actualizat

en: User
ro: Utilizator

en: Revision ID
ro: ID-ul revizuirii

en: Log message
ro: Mesaj jurnal

en: Add condition
ro: Adaugă condiție

en: Conditions
ro: Condiții

en: Unlimited
ro: Nelimitat

en: Configuration
ro: Configurație

en: Counter
ro: Numărător

en: Handler
ro: Operator

en: Equals
ro: Egal

en: Plain
ro: Simplu

en: Operation
ro: Operație

en: Queued
ro: Pus în coada de așteptare

en: Source
ro: Sursă

en: Deleted
ro: Şters

en: Greater than
ro: Mai mare

en: Less than
ro: Mai mic

en: Changed
ro: Schimbat

en: Completed
ro: Finalizată

en: Provided by
ro: Furnizat de

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: Cardinality
ro: Cardinalitate

en: - Select -
ro: -Selectaţi-

en: Step
ro: Pas

en: Entity type
ro: Tip de entitate

en: Greater than or equal to
ro: Mai mare sau egal cu

en: Less than or equal to
ro: Mai mic sau egal cu

en: Entity ID
ro: ID-ul entității

en: Weight for @title
ro: Greutate pentru @title

en: Plugin configuration
ro: Configurare plugin

en: Revision create time
ro: Ora revizuirii

en: Are you sure you want to remove the @entity-type %label?
ro: Sunteți sigur(ă) că doriți să ștergeți @entity-type %label?

en: The @entity-type %label has been removed.
ro: @entity-type %label a fost șters.
