Entity Counter (8.x-1.0-alpha5) - en to uk translation catalogue (87 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Value
uk: Значення

en: Transactions
uk: Трансакції

en: Closed
uk: Закрито

en: Send email
uk: Надіслати електронний лист

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Remove
uk: Вилучити

en: Description
uk: Опис

en: Log
uk: Журнал

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: updated
uk: оновлено

en: Edit
uk: Редагувати

en: Date
uk: Дата

en: Weight
uk: Вага

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: General settings
uk: Загальні налаштування

en: Field
uk: Поле

en: Label
uk: Мітка

en: Save
uk: Зберегти

en: Summary
uk: Резюме

en: Update
uk: Оновити

en: Open
uk: Відкрито

en: Add
uk: Додати

en: View
uk: Перегляд

en: Advanced settings
uk: Розширені налаштування

en: Updated
uk: Оновлено

en: Default status
uk: Статус за замовчуванням

en: User
uk: Користувач

en: Revision ID
uk: ID редакції

en: Log message
uk: Повідомлення журналу

en: Add condition
uk: Додати умову

en: Conditions
uk: Умови

en: Unlimited
uk: Необмежено

en: OR
uk: АБО

en: Configuration
uk: Конфігурація

en: Counter
uk: Лічильник

en: Handler
uk: Обробник

en: Equals
uk: Дорівнює

en: Plain
uk: Простий

en: Operation
uk: Дія

en: Queued
uk: В черзі

en: Manual
uk: Вручну

en: Source
uk: Джерело

en: Deleted
uk: Видалено

en: AND
uk: ТА

en: Greater than
uk: Більше ніж

en: Less than
uk: Менше ніж

en: Changed
uk: Змінено

en: Completed
uk: Завершено

en: Interval
uk: Проміжок

en: Provided by
uk: Забезпечується

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: Cardinality
uk: Кардинальність

en: - Select -
uk: - Виберіть -

en: Step
uk: Крок

en: Ratio
uk: Співвідношення

en: Entity type
uk: Тип сутності

en: Queue ID
uk: ID черги

en: Queue
uk: Черга

en: Additional settings
uk: Додаткові налаштування

en: Comparison operator
uk: Оператор порівняння

en: Minimum value
uk: Мінімальне значення

en: Maximum value
uk: Максимальне значення

en: Finished with an error.
uk: Завершене з помилкою

en: Webform submission
uk: Надсилання веб-форми

en: Converted
uk: Перетворено

en: Greater than or equal to
uk: Більше або дорівнює

en: Less than or equal to
uk: Менше або дорівнює

en: Add source
uk: Додати джерело

en: Select a source
uk: Оберіть джерело

en: Entity ID
uk: ID сутності

en: Weight for @title
uk: Вага для @title

en: saved
uk: збережено

en: Plugin configuration
uk: Конфігурація плаґіна

en: Webform submission ID
uk: ID надсилання веб-форми

en: Plugin Id
uk: Id плаґіну

en: Add Condition
uk: Додати умову

en: Revision create time
uk: Час створення редакції

en: Title / Description
uk: Назва / Опис

en: Are you sure you want to remove the @entity-type %label?
uk: Ви дійсно бажаєте вилучити тип сутності @entity-type %label?

en: The @entity-type %label has been removed.
uk: Сутність @entity-type %label було вилучено.

en: Only @number instance is permitted | Only @number instances are permitted
uk[0]: Дозволено лише @number екземпляр
uk[1]: Дозволено лише @number екземпляри
uk[2]: Дозволено лише @number екземплярів

en: Because no submission state is checked, this email can only be sent using the 'Resend' form and/or custom code.
uk: Оскільки статус надсилання не позначено, цей електронний лист можна надіслати лише за допомогою форми «Повторне надсилання» та/або власного коду.
