Entity Embed (8.x-1.2) - en to ro translation catalogue (31 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Next
ro: Următor

en: Description
ro: Descriere

en: File
ro: Fișier

en: None
ro: Nimic

en: Image
ro: Imagine

en: Center
ro: Centru

en: Back
ro: Înapoi

en: Label
ro: Etichetă

en: Node
ro: Nod

en: Align
ro: Aliniere

en: Filters
ro: Filtre

en: Entity
ro: Entitate

en: Caption
ro: Legendă

en: Left
ro: Stânga

en: Right
ro: Dreapta

en: Alternate text
ro: Text alternativ

en: About
ro: Despre

en: Embed
ro: Încorporat

en: Entity type
ro: Tip de entitate

en: Bundles
ro: Tipuri

en: Bundle
ro: Pachet

en: Uses
ro: Foloseşte

en: This text will be used by screen readers, search engines, or when the image cannot be loaded.
ro: Acest text va fi utilizat de către cititoarele de ecran, motoarele de căutare, sau când imaginea nu poate fi încărcată.

en: The title is used as a tool tip when the user hovers the mouse over the image.
ro: Titlul este folosit ca un sfat când utilizatorul trece cu mouse-ul peste imagine.

en: The description may be used as the label of the link to the file.
ro: Descrierea poate fi folosită ca și eticheta legăturii către fișier.

en: Entity Reference
ro: Referință entitate

en: Enter caption here
ro: Introduceți legenda aici

en: If none are selected, all are allowed.
ro: Dacă niciuna nu este selectată, toate sunt permise.

en: Alternative text is required.<br />(Only in rare cases should this be left empty. To create empty alternative text, enter <code>""</code> — two double quotes without any content).
ro: Este necesar text alternativ.<br />(Doar în cazuri rare ar trebui să fie lăsat necompletat. Pentru a crea text alternativ gol, introduceți <code>""</code> — două ghilimele duble fără nici un conținut).

en: Fake entity type
ro: Tip de entitate falsă
