Entity Extra Field (2.1.0-rc1) - en to de translation catalogue (30 entries)

en: Type
de: Typ

en: Description
de: Beschreibung

en: - None -
de: - Nicht festgelegt/ausgewählt -

en: Field
de: Feld

en: Label
de: Beschriftung

en: Link Target
de: Linkziel

en: Views
de: Ansichten

en: View
de: Ansicht

en: Display
de: Anzeige

en: Component
de: Komponente

en: Arguments
de: Argumente

en: Undefined
de: Nicht definiert

en: Link Text
de: Link-Text

en: Are you sure you want to delete %label?
de: Möchten Sie %label wirklich löschen?

en: Block Configuration
de: Blockeinstellungen

en: Block configuration
de: Blockkonfiguration

en: Form
de: Formular

en: Field Type
de: Feldtyp

en: Text Field
de: Textfeld

en: Offset
de: Versatz

en: Field Name
de: Feldname

en: - Select -
de: - Auswählen -

en: Display Type
de: Anzeigetyp

en: Add extra field
de: Neues Feld hinzufügen

en: Block Type
de: Block-Typ

en: - Default -
de: - Standard -

en: Text Format
de: Textformat

en: Entity link
de: Entitätslink

en: @entity being viewed
de: @entity wurde angesehen

en: Condition plugin
de: Bedingungs-Plugin
