Entity Extra Field (8.x-1.0-alpha3) - en to uk translation catalogue (19 entries)

en: Type
uk: Тип

en: Description
uk: Опис

en: Field
uk: Поле

en: Label
uk: Мітка

en: Views
uk: Види

en: View
uk: Перегляд

en: Display
uk: Показ

en: Block
uk: Блок

en: Arguments
uk: Аргументи

en: Undefined
uk: Невизначено

en: Token
uk: Замінник

en: Are you sure you want to delete %label?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити %label?

en: Block configuration
uk: Конфігурація блоків

en: Form
uk: Форма

en: Field Type
uk: Тип поля

en: Text Field
uk: Текстове поле

en: Field Name
uk: Ім'я поля

en: - Select -
uk: - Виберіть -

en: Block Type
uk: Тип блоку
