Entity Extra Field (8.x-1.0-alpha5) - en to it translation catalogue (19 entries)

en: Type
it: Tipo

en: Description
it: Descrizione

en: - None -
it: - Nessuno -

en: Field
it: Campo

en: Label
it: Etichetta

en: Link Target
it: Target del link

en: Views
it: Viste

en: View
it: Visualizza

en: Display
it: Visualizzazione

en: Block
it: Blocco

en: Arguments
it: Parametri

en: Undefined
it: Non definito

en: Are you sure you want to delete %label?
it: Vuoi davvero eliminare %label?

en: Block configuration
it: Configurazione blocchi

en: Text Field
it: Campo di Testo

en: - Select -
it: - Scegliere -

en: Display Type
it: Tipo di visualizzazione

en: Add extra field
it: Aggiungi un campo extra

en: Entity link
it: Collegamento entità
