Entity Field Token (8.x-1.0-alpha1) - en to de translation catalogue (17 entries)

en: Description
de: Beschreibung

en: Label
de: Beschriftung

en: Default
de: Standard

en: Field value
de: Feldwert

en: Field type
de: Feldtyp

en: Fields
de: Felder

en: Field Type
de: Feldtyp

en: Text Field
de: Textfeld

en: Identifier
de: Bezeichner

en: - Select -
de: - Auswählen -

en: Entity type
de: Entitätstyp

en: Bundles
de: Subtypen

en: Field Value
de: Feldwert

en: Entity Type
de: Entitätstyp

en: Entity bundle
de: Entitätssubtyp

en: Entity bundles
de: Entitäts-Subtyp

en: View Modes
de: Ansichtsmodi
