Entity Reference Hierarchy (3.3.13) - en to ar translation catalogue (31 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Operations
ar: عمليات

en: Type
ar: النوع

en: Enabled
ar: مفعل

en: Home page
ar: الصفحة الرئيسية

en: Edit
ar: تحرير

en: - None -
ar: - لا شيء -

en: Weight
ar: الوزن

en: Parent
ar: الأب

en: Depth
ar: العمق

en: Name
ar: الاسم

en: Field
ar: حقل

en: Update
ar: تحديث

en: Top
ar: الأعلى

en: N/A
ar: غير موجود

en: Maximum
ar: أقصى قيمة

en: Select
ar: إختيار

en: Minimum
ar: أقل قيمة

en: Menu link title
ar: عنوان رابط القائمة

en: Starting level
ar: مستوى البداية

en: Autocomplete
ar: الإكمال التلقائي

en: Bundles
ar: حزم

en: Bundle
ar: الحزمة

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
ar: حدث خطأ اثناء معالجة  %error_operation في وسائط : @arguments

en: The text to be used for this link in the menu.
ar: النص المستخدم لهذا الرابط في القائمة.

en: Show as expanded
ar: الإظهار بشكل موسع

en: Parent link
ar: الرابط اﻷب

en: - Select a value -
ar: - اختر قيمة -

en: Weight for @title
ar: الوزن لـ @title

en: Link weight among links in the same menu at the same depth. In the menu, the links with high weight will sink and links with a low weight will be positioned nearer the top.
ar: وزن الرابط بين الروابط في القائمة على العمق نفسه. في القائمة، الروابط ذات الوزن العالي ستنزلق للأسفل، والروابط ذات الوزن المنخفض ستوضع أقرب للأعلى.

en: If selected and this menu link has children, the menu will always appear expanded. This option may be overridden for the entire menu tree when placing a menu block.
ar: عند التحديد، إذا كان لهذا الرابط عناصر فرعية فسيظهر دائمًا موسّعًا. يمكن تجاوز هذا الخيار لشجرة القائمة كاملة عند وضع صندوق القائمة.
