Entity Reference Hierarchy (8.x-2.18) - en to bn translation catalogue (14 entries)

en: Home
bn: নীড়পাতা

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Type
bn: টাইপ

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Home page
bn: নীড় পাতা

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: - None -
bn: - একটিও নয় -

en: Weight
bn: ভর

en: Name
bn: নাম

en: Update
bn: আপডেট

en: N/A
bn: প্রযোজ্য নয়

en: Maximum
bn: সর্বোচ্চ

en: Weight for @title
bn: @title এর ভর
