Entity Reference Hierarchy (8.x-2.3) - en to hi translation catalogue (18 entries)

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Type
hi: प्रकार

en: Edit
hi: संपादित करें

en: - None -
hi: - कोई नहीं -

en: Weight
hi: मान

en: Depth
hi: गहराई

en: Field
hi: क्षेत्र

en: Update
hi: नवीनीकरण

en: Maximum
hi: ज्यादा से ज्यादा

en: Reference
hi: संदर्भ

en: Minimum
hi: न्यूनतम

en: Autocomplete
hi: स्वत: पूर्ण

en: Bundles
hi: बंडल

en: Bundle
hi: पोटली

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
hi: %error_operation को @arguments तर्कों के साथ संसाधित करते समय त्रुटि हुई है।

en: - Select a value -
hi: - किसी मान का चयन करें -

en: Weight for @title
hi: @title के लिए वजन
