Entity Reference Hierarchy (8.x-2.9) - en to fa translation catalogue (27 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Type
fa: نوع

en: Enabled
fa: فعال

en: Home page
fa: صفحه خانگی

en: Edit
fa: ویرایش

en: - None -
fa: - هیچکدام -

en: Weight
fa: وزن

en: Depth
fa: عمق

en: Name
fa: نام

en: Field
fa: فیلد

en: Update
fa: به‌روزرسانی

en: N/A
fa: هیچ

en: Maximum
fa: حداکثر

en: Reference
fa: ارجاع

en: Select
fa: انتخاب

en: Minimum
fa: حداقل

en: Menu link title
fa: عنوان پیوند منو

en: Autocomplete
fa: تکمیل خودکار

en: Bundle
fa: بسته

en: The text to be used for this link in the menu.
fa: متنی که باید برای این پیوند در منو استفاده شود.

en: Show as expanded
fa: نمایش به صورت باز

en: Parent link
fa: پیوند والد

en: - Select a value -
fa: - یک مقدار را انتخاب کنید -

en: Weight for @title
fa: وزن @title

en: @name field is required.
fa: فیلد @name اجباری است.
