Entity Holder (1.0.0-alpha2) - en to az translation catalogue (12 entries)

en: Status
az: Vəziyyət

en: Description
az: İzahat

en: Disabled
az: Söndürülüb

en: Enabled
az: Qoşulub

en: - None -
az: - heç nə -

en: Path
az: Yol

en: Other
az: Digər

en: Machine name
az: Maşın adı

en: Create @name
az: @name yaradın

en: Entity type
az: Varlıq növü

en: Machine-readable name
az: Maşınla oxuna bilən ad

en: Administrative description
az: İnzibati təsvir
