Entity Importer (8.x-1.0-alpha5) - en to he translation catalogue (47 entries)

en: Title
he: כותרת

en: Status
he: מצב

en: Type
he: סוג

en: Description
he: תיאור

en: Log
he: יומן פעילות

en: Action
he: פעולה

en: Edit
he: עריכה

en: Search
he: חיפוש

en: Message
he: הודעה

en: - None -
he: - ללא -

en: Weight
he: משקל

en: Types
he: סוגים

en: Settings
he: הגדרות

en: Name
he: שם

en: Import
he: יבוא

en: Field
he: שדה

en: Label
he: תווית

en: Save
he: שמירה

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Update
he: עדכון

en: Length
he: אורך

en: Error
he: שגיאה

en: Options
he: אפשרויות

en: To
he: אל

en: From
he: מאת

en: Warning
he: אזהרה

en: Method
he: שיטה

en: Start
he: התחלה

en: Configuration
he: הגדרות

en: Destination
he: יעד

en: Delimiter
he: מפריד

en: Replace
he: החלפה

en: Limit
he: גבול

en: Notice
he: הודעה

en: Plugin
he: פלאגין

en: Information
he: מידע

en: Index
he: אינדקס

en: Execute
he: ביצוע

en: Field Type
he: סוג שדה

en: - Select -
he: - בחירה -

en: Row
he: שורה

en: Migration
he: מיגרציה

en: Bundle
he: חבילה

en: - All -
he: - הכל -

en: Processing...
he: בתהליך עיבוד...

en: Dependencies
he: תלויות

en: Machine Name
he: שם מכונה
