Entity Importer (8.x-1.0-alpha5) - en to hi translation catalogue (38 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Status
hi: अवस्था

en: Type
hi: प्रकार

en: Description
hi: उल्लेख

en: Log
hi: गतिविधि संदेश

en: Action
hi: कार्रवाई

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Search
hi: खोज

en: Message
hi: संदेश

en: - None -
hi: - कोई नहीं -

en: Weight
hi: मान

en: Types
hi: प्रकार

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Name
hi: नाम

en: Import
hi: आयात करें

en: Field
hi: क्षेत्र

en: Label
hi: लेबल

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Update
hi: नवीनीकरण

en: Length
hi: लंबाई

en: Error
hi: त्रुटि

en: Options
hi: विकल्प

en: To
hi: को

en: From
hi: से

en: Warning
hi: चेतावनी

en: Configuration
hi: विन्यास

en: Delimiter
hi: सीमाँकक

en: Limit
hi: सीमा

en: Notice
hi: नोटिस

en: Plugin
hi: प्लगइन

en: Index
hi: अनुक्रमणिका

en: - Select -
hi: - चुनें -

en: Bundles
hi: बंडल

en: Bundle
hi: पोटली

en: Callback
hi: वापस कॉल करें

en: - All -
hi: -सभी-

en: Dependencies
hi: निर्भरता
