Entity Importer (8.x-1.0-alpha6) - en to tr translation catalogue (54 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Status
tr: Durum

en: Description
tr: Açıklama

en: Log
tr: Günlük kayıtları

en: Action
tr: Eylem

en: Edit
tr: Düzenle

en: Search
tr: Ara

en: Message
tr: İleti

en: - None -
tr: - Hiçbiri -

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Types
tr: Tipler

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Name
tr: İsim

en: Import
tr: İçeri aktar

en: Field
tr: Alan

en: Label
tr: Etiket

en: Save
tr: Kaydet

en: Default
tr: Varsayılan

en: Update
tr: Güncelle

en: Length
tr: Uzunluk

en: Error
tr: Hata

en: Options
tr: Seçenekler

en: To
tr: Kime

en: From
tr: Kimden

en: Warning
tr: Uyarı

en: Method
tr: Yöntem

en: Start
tr: Başlangıç

en: Configuration
tr: Yapılandırma

en: Destination
tr: Hedef

en: Level
tr: Seviye

en: Process
tr: İşlem

en: Property
tr: Özellik

en: Delimiter
tr: Ayırıcı

en: Source
tr: Kaynak

en: Replace
tr: Değiştir

en: Limit
tr: Sınır

en: Strict
tr: Sıkı

en: Entity
tr: Nesne

en: Notice
tr: Dikkat

en: Upload File
tr: Dosya Yükle

en: Information
tr: Bilgi

en: Index
tr: Dizin

en: Execute
tr: Çalıştır

en: Field Type
tr: Alan Tipi

en: Extract
tr: Çıkart

en: - Select -
tr: - Seçin -

en: Row
tr: Satır

en: Migration
tr: Göç

en: Bundles
tr: Paketler

en: Bundle
tr: Paket (bundle)

en: Callback
tr: Geri dönüş

en: - All -
tr: - Tümü -

en: Dependencies
tr: Bağımlılıklar

en: Machine Name
tr: Makine Adı
