Entity Legal (3.0.0-beta3) - en to fr translation catalogue (50 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Delete
fr: Supprimer

en: Submit
fr: Soumettre

en: Operations
fr: Actions

en: Author
fr: Auteur

en: Language
fr: Langue

en: Edit
fr: Modifier

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Settings
fr: Paramètres

en: Name
fr: Nom

en: Label
fr: Libellé

en: Add
fr: Ajouter

en: Form ID
fr: Identifiant (ID) du formulaire

en: Updated
fr: Mis à jour

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Created
fr: Créé

en: All
fr: Tout

en: Published
fr: Publié

en: URL alias
fr: Alias d'URL

en: Pattern
fr: Motif

en: Sort by
fr: Trier par

en: Full
fr: Complet

en: Accepted
fr: Approuvé

en: Changed
fr: Modifié

en: Date created
fr: Date de création

en: User name
fr: Nom d'utilisateur

en: ‹ Previous
fr: ‹ Précédent

en: Next ›
fr: Suivant ›

en: Apply
fr: Appliquer

en: URL path settings
fr: Paramètres des chemins d'URL

en: Offset
fr: Décalage

en: Data
fr: Données

en: Require
fr: Nécessite

en: Translate
fr: Traduire

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: Machine-readable name
fr: Nom système

en: « First
fr: « Premier

en: Last »
fr: Dernier »

en: New users
fr: Nouveaux utilisateurs

en: The human readable label.
fr: L'étiquette affichée.

en: Processed @current out of @total
fr: @current traitées sur @total

en: Date changed
fr: Date de modification

en: Entity ID
fr: Identifiant (ID) de l'entité

en: Administrative label
fr: Libellé administratif

en: UUID
fr: Identifiant universel unique (UUID)

en: Master
fr: Principal

en: Title pattern
fr: Motif du titre

en: Edit %label
fr: Modifier %label

en: The alternative URL for this content. Use a relative path. For example, enter "/about" for the about page.
fr: L'URL alternative de ce contenu. Utiliser un chemin relatif. Par exemple, saisir "/a-propos" pour la page À propos.
