Entity Legal (3.0.0-beta3) - en to id translation catalogue (38 entries)

en: Title
id: Judul

en: Delete
id: Hapus

en: Submit
id: Kirim

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Author
id: Penulis

en: Language
id: Bahasa

en: Edit
id: Sunting

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Add
id: Tambah

en: Form ID
id: ID formulir

en: Updated
id: Diperbaharui

en: Created
id: Dibuat

en: All
id: Semua

en: Page
id: Halaman

en: Published
id: Dipublikasikan

en: URL alias
id: Alias URL

en: Pattern
id: Pola

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Full
id: Penuh

en: Changed
id: Berubah

en: Date created
id: Tanggal dibuat

en: User name
id: Nama pengguna

en: ‹ Previous
id: ‹ Sebelumya

en: Next ›
id: Selanjutnya ›

en: Apply
id: Terapkan

en: URL path settings
id: Pengaturan path URL

en: Offset
id: Letak

en: Translate
id: Terjemahkan

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: Machine-readable name
id: Nama terbaca mesin

en: « First
id: « Pertama

en: Last »
id: Terakhir »

en: Date changed
id: Tanggal diubah

en: Entity ID
id: ID Entitas

en: Asc
id: Urutan turun

en: Edit %label
id: Ubah %label
