Entity Legal (3.0.0-beta4) - en to nl translation catalogue (47 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Submit
nl: Indienen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Author
nl: Auteur

en: Language
nl: Taal

en: Edit
nl: Bewerken

en: Settings
nl: Instellingen

en: Name
nl: Naam

en: Add
nl: Toevoegen

en: Form ID
nl: Formulier-ID

en: Updated
nl: Bijgewerkt

en: Created
nl: Aangemaakt

en: All
nl: Alle

en: Page
nl: Pagina

en: Current version
nl: Huidige versie

en: Published
nl: Gepubliceerd

en: URL alias
nl: URL-alias

en: Desc
nl: Aflopend

en: Pattern
nl: Patroon

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Full
nl: Volledig

en: Accepted
nl: Geaccepteerd

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: Date created
nl: Aanmaakdatum

en: User name
nl: Gebruikersnaam

en: ‹ Previous
nl: ‹ Vorige

en: Next ›
nl: Volgende ›

en: Apply
nl: Toepassen

en: URL path settings
nl: URL-pad-instellingen

en: Data
nl: Gegevens

en: Require
nl: Verplicht

en: Translate
nl: Vertalen

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: Machine-readable name
nl: Systeemnaam

en: « First
nl: « Eerste

en: Last »
nl: Laatste »

en: New users
nl: Nieuwe gebruikers

en: Processed @current out of @total
nl: @current van @total verwerkt

en: Date changed
nl: Wijzigingsdatum

en: Entity ID
nl: Entiteit-ID

en: Administrative label
nl: Beheerlabel

en: Add new version
nl: Nieuwe versie toevoegen

en: Asc
nl: Oplopend

en: Existing users
nl: Bestaande gebruikers

en: Edit %label
nl: %label bewerken
