Entity Legal (4.0.0-alpha1) - en to fa translation catalogue (28 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Delete
fa: حذف

en: Submit
fa: ثبت

en: Operations
fa: عملیات

en: Author
fa: نویسنده

en: Language
fa: زبان

en: Edit
fa: ویرایش

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Label
fa: برچسب

en: Add
fa: افزودن

en: URL
fa: نشانی

en: Form ID
fa: شناسه‌ی فرم

en: Updated
fa: به‌روز

en: ID
fa: شناسه

en: Created
fa: ایجاد گردید

en: Published
fa: منتشر شده

en: URL alias
fa: آدرس مستعار

en: Pattern
fa: الگو

en: Full
fa: کامل

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Date created
fa: تاریخ ایجاد

en: URL path settings
fa: تنظیمات مسیر نشانی

en: Data
fa: داده

en: Translate
fa: ترجمه

en: Machine-readable name
fa: اسم قابل فهم توسط ماشین

en: New users
fa: کاربران جدید

en: Date changed
fa: تاریخ تغییر

en: Entity ID
fa: شناسه عنصر
