Entity Legal (4.0.0-alpha1) - en to ro translation catalogue (27 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Delete
ro: Șterge

en: Submit
ro: Trimite

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Author
ro: Autor

en: Language
ro: Limba

en: Edit
ro: Editați

en: Settings
ro: Setări

en: Label
ro: Etichetă

en: Add
ro: Adaugă

en: Form ID
ro: ID-ul formularului

en: Updated
ro: Actualizat

en: Created
ro: Creat

en: Published
ro: Publicat

en: URL alias
ro: Pseudonim URL

en: Pattern
ro: Model

en: Full
ro: Complet

en: Changed
ro: Schimbat

en: Date created
ro: Dată creată

en: URL path settings
ro: Opţiuni cale URL

en: Data
ro: Dată

en: Translate
ro: Traducere

en: Machine-readable name
ro: Nume care poate fi citit de mașină

en: Date changed
ro: Dată schimbată

en: Entity ID
ro: ID-ul entității

en: Edit %label
ro: Editează %label

en: The alternative URL for this content. Use a relative path. For example, enter "/about" for the about page.
ro: URL-ul alternativ pentru acest conținut. Folosiți o cale relativă. De exemplu introduceți "/about" pentru pagina despre.
