Entity List (8.x-1.2) - en to tr translation catalogue (29 entries)

en: Delete
tr: Sil

en: Content
tr: İçerik

en: Language
tr: Dil

en: Disable
tr: Devre dışı bırak

en: Display settings
tr: Görüntüleme ayarları

en: - None -
tr: - Hiçbiri -

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Label
tr: Etiket

en: Region
tr: Bölge

en: Display
tr: Gösterim

en: Layout
tr: Yerleşim

en: Items
tr: Öğeler

en: Empty text
tr: Boş metin

en: Are you sure you want to delete %name?
tr: %name kişisini silmek istediğinize emin misiniz?

en: Source
tr: Kaynak

en: Query
tr: Sorgu

en: Plugin
tr: Eklenti

en: Plural
tr: Çoğul

en: Use pager
tr: Sayfalayıcı kullan

en: Machine name
tr: Makine adı

en: About
tr: Hakkında

en: Entity type
tr: Varlık tipi

en: Bundles
tr: Paketler

en: Bundle
tr: Paket (bundle)

en: Filter settings
tr: Filtre ayarları

en: View mode
tr: Görünüm kipi

en: Weight for @title
tr: @title için ağırlık

en: Query settings
tr: Sorgu ayarları
