Entity List (8.x-1.7) - en to nl translation catalogue (31 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Content
nl: Inhoud

en: Language
nl: Taal

en: Disable
nl: Uitschakelen

en: Display settings
nl: Weergave-instellingen

en: - None -
nl: - Geen -

en: Weight
nl: Gewicht

en: Settings
nl: Instellingen

en: Region
nl: Gebied

en: Display
nl: Weergeven

en: Layout
nl: Lay-out

en: Empty text
nl: Lege tekst

en: Are you sure you want to delete %name?
nl: Weet u zeker dat u %name wilt verwijderen?

en: Source
nl: Bron

en: Plural
nl: Meervoud

en: Auto
nl: Automatisch

en: Use pager
nl: Paginering gebruiken

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: About
nl: Over

en: Entity type
nl: Entiteitstype

en: Bundles
nl: Bundels

en: Bundle
nl: Bundel

en: Filter settings
nl: Filterinstellingen

en: Empty region
nl: Leeg gebied

en: View mode
nl: Weergavemodus

en: Weight for @title
nl: Gewicht voor @title

en: Query settings
nl: Query-instellingen

en: Singular
nl: Enkelvoud

en: Region for @title
nl: Gebied voor @title

en: content @type: deleted @label.
nl: inhoud @type: @label verwijderd.

en: Recursive rendering detected when rendering entity %entity_type: %entity_id, using the %field_name field on the %bundle_name bundle. Aborting rendering.
nl: Recursieve rendering gedetecteerd bij weergave van entiteit %entity_type: %entity_id, bij gebruik van veld %field_name in bundel %bundle_name. Renderen is gestopt.
