Entity List (8.x-2.0-alpha3) - en to ro translation catalogue (54 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Content
ro: Conținut

en: Remove
ro: Elimină

en: Language
ro: Limba

en: Disable
ro: Dezactivare

en: Reset
ro: Resetează

en: Display settings
ro: Setări de afişare

en: - None -
ro: - Niciuna -

en: Weight
ro: Greutate

en: Multiple
ro: Multiplă

en: Settings
ro: Setări

en: Label
ro: Etichetă

en: Save
ro: Salvare

en: Region
ro: Regiune

en: Display
ro: Afișaj

en: Layout
ro: Prezentare

en: Filter
ro: Filtru

en: Fields
ro: Câmpuri

en: Items
ro: Articole

en: Default Value
ro: valoare implicită

en: Start date
ro: Data de început

en: End date
ro: Data de sfârşit

en: Display title
ro: Afișează titlul

en: Class
ro: Clasă

en: Add Filter
ro: Adaugă Filtru

en: Empty text
ro: Text lipsă conţinut

en: Filters
ro: Filtre

en: Collapsible
ro: Colapsabil

en: Are you sure you want to delete %name?
ro: Sunteți sigur că doriți să ștergeți %name?

en: Source
ro: Sursă

en: Query
ro: Interogare

en: Select list
ro: Listă selecţie

en: Check boxes/radio buttons
ro: Casetele de selectare/butoane radio

en: Date range
ro: Interval dată

en: Sort
ro: Sortare

en: Use pager
ro: Folosiţi paginatorul

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: Or
ro: Sau

en: About
ro: Despre

en: - Select -
ro: -Selectaţi-

en: Step
ro: Pas

en: Entity type
ro: Tip de entitate

en: Bundles
ro: Tipuri

en: Bundle
ro: Pachet

en: Filter settings
ro: Setări filtru

en: And
ro: Şi

en: Placeholder
ro: Înlocuitor

en: View mode
ro: Mod de vizualizare

en: Weight for @title
ro: Greutate pentru @title

en: Query settings
ro: Setări ale interogării

en: Region for @title
ro: Regiune pentru @title

en: Recursive rendering detected when rendering entity %entity_type: %entity_id, using the %field_name field on the %bundle_name bundle. Aborting rendering.
ro: A fost detectată o randare recursivă în timpul randării entității %entity_type: %entity_id, utilizând câmpul %field_name în pachetul %bundle_name. Anulare randare.
