Entity List (8.x-2.0-alpha9) - en to ru translation catalogue (61 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Delete
ru: Удалить

en: Operations
ru: Операции

en: Content
ru: Содержимое

en: Remove
ru: Удалить

en: Language
ru: Язык

en: Disable
ru: Отключить

en: Reset
ru: Сбросить

en: Display settings
ru: Настройки отображения

en: - None -
ru: - Не указано -

en: Weight
ru: Вес

en: Multiple
ru: Множественная

en: Settings
ru: Настройки

en: Label
ru: Метка

en: Save
ru: Сохранить

en: Region
ru: Область

en: Display
ru: Отображение

en: Layout
ru: Макет

en: Filter
ru: Фильтр

en: Fields
ru: Поля

en: Items
ru: Элементы

en: Default Value
ru: Значение по умолчанию

en: Widget
ru: Виджет

en: Start date
ru: Дата начала

en: End date
ru: Дата окончания

en: Display title
ru: Отображать заголовок

en: Class
ru: Класс

en: Add Filter
ru: Добавить фильтр

en: Empty text
ru: Текст, если пусто

en: Filters
ru: Фильтры

en: Collapsible
ru: Сворачиваемое

en: Are you sure you want to delete %name?
ru: Вы уверены, что хотите удалить %name?

en: Source
ru: Источник

en: Query
ru: Запрос

en: Select list
ru: Список выбора

en: Plugin
ru: Плагин

en: Plural
ru: Множественное число

en: Check boxes/radio buttons
ru: Чекбоксы/радиокнопки

en: Date range
ru: Диапазон дат

en: Auto
ru: Авто

en: Sort
ru: Сортировка

en: Use pager
ru: Использовать постраничный навигатор

en: Machine name
ru: Машинное имя

en: Or
ru: Или

en: About
ru: Информация

en: - Select -
ru: - Выберите -

en: Step
ru: Шаг

en: Entity type
ru: Тип сущности

en: Bundles
ru: Наборы

en: Bundle
ru: Набор

en: Filter settings
ru: Параметры фильтров

en: And
ru: И

en: Placeholder
ru: Заполнитель

en: Equal
ru: Равный

en: Empty region
ru: Пустая область

en: View mode
ru: Режим просмотра

en: Weight for @title
ru: Вес @title

en: Additional classes
ru: Дополнительные классы

en: Query settings
ru: Настройки запроса

en: Region for @title
ru: @title: Область

en: Recursive rendering detected when rendering entity %entity_type: %entity_id, using the %field_name field on the %bundle_name bundle. Aborting rendering.
ru: Во время генерирования сущности %entity_type: %entity_id используя поле %field_name в пакете %bundle_name, обнаружена рекурсия. Процесс прерван.
