Entity List (8.x-2.0-beta1) - en to da translation catalogue (45 entries)

en: Title
da: Titel

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Content
da: Indhold

en: Remove
da: Fjern

en: Language
da: Sprog

en: Disable
da: Deaktivér

en: Reset
da: Gendan

en: Display settings
da: Indstillinger for visning

en: - None -
da: - Ingen -

en: Weight
da: Vægt

en: Multiple
da: Flere

en: Settings
da: Indstillinger

en: Label
da: Etiket

en: Save
da: Gem

en: Fields
da: Felter

en: Items
da: Overskrifter

en: Start date
da: Startdato

en: End date
da: Slutdato

en: Display title
da: Display titel

en: Class
da: Klasse

en: Add Filter
da: Tilføj filter

en: Empty text
da: Tom tekst

en: Filters
da: Filtre

en: Collapsible
da: Sammenklappelig

en: Are you sure you want to delete %name?
da: Er du sikker på, at du ønsker at slette %name?

en: Source
da: Kilde

en: Query
da: Forespørgsel

en: Select list
da: Valgliste

en: Plural
da: Flertal

en: Check boxes/radio buttons
da: Afkrydsningfelter/radioknapper

en: Date range
da: Datointerval

en: Sort
da: Sortér

en: Use pager
da: Brug pager

en: Machine name
da: Internt navn

en: Or
da: Eller

en: About
da: Om

en: - Select -
da: - Vælg -

en: Step
da: Trin

en: Entity type
da: Entity-type

en: Filter settings
da: Filterindstillinger

en: And
da: Og

en: Equal
da: Lig med

en: Weight for @title
da: Vægt af @title

en: Query settings
da: Indstillinger for forespørgsel
