Entity List (8.x-2.0-beta1) - en to he translation catalogue (50 entries)

en: Title
he: כותרת

en: Delete
he: מחיקה

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Content
he: תוכן

en: Remove
he: הסרה

en: Language
he: שפה

en: Disable
he: השבתה

en: Reset
he: איתחול

en: Display settings
he: הגדרות תצוגה

en: - None -
he: - ללא -

en: Weight
he: משקל

en: Multiple
he: מרובה

en: Settings
he: הגדרות

en: Label
he: תווית

en: Save
he: שמירה

en: Region
he: איזור

en: Display
he: תצוגה

en: Layout
he: פריסה

en: Filter
he: סינון

en: Fields
he: שדות

en: Items
he: פריטים

en: Widget
he: וידג'ט

en: Start date
he: תאריך התחלה

en: End date
he: תאריך סיום

en: Display title
he: הצגת כותרת

en: Add Filter
he: הוסף מסנן

en: Empty text
he: טקסט כאשר אין תוצאות

en: Filters
he: מסננים

en: Are you sure you want to delete %name?
he: בטוחים שברצונכם למחוק את %name?

en: Source
he: מקור

en: Query
he: שאילתה

en: Select list
he: רשימת בחירה

en: Plugin
he: פלאגין

en: Plural
he: רבים

en: Check boxes/radio buttons
he: תיבות סימון/לחצני אפשרויות

en: Date range
he: טווח תאריכים

en: Sort
he: מיון

en: Use pager
he: שימוש בדפדוף

en: Machine name
he: שם מכונה

en: Or
he: או

en: About
he: אודות

en: - Select -
he: - בחירה -

en: Entity type
he: סוג ישות

en: Bundle
he: חבילה

en: And
he: וגם

en: Placeholder
he: שומר מקום

en: Add list
he: הוסף רשימה

en: View mode
he: מצב תצוגה

en: Weight for @title
he: משקל ל@title

en: Query settings
he: הגדרות שאילתא
