Entity log (8.x-1.2) - en to id translation catalogue (14 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Administration
id: Administrasi

en: Edit
id: Sunting

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Save
id: Simpan

en: View
id: Lihat

en: Created
id: Dibuat

en: Hostname
id: Nama host

en: Fields
id: Bidang isian

en: Authored by
id: Ditulis oleh

en: Changed
id: Berubah

en: About
id: Tentang

en: Publishing status
id: Status penerbitan
