Entity log (8.x-1.5-beta1) - en to de translation catalogue (16 entries)

en: Delete
de: Löschen

en: Administration
de: Verwaltung

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Settings
de: Einstellungen

en: Save
de: Speichern

en: View
de: Ansicht

en: Created
de: Erstellt

en: All
de: Alle

en: Fields
de: Felder

en: Authored by
de: Geschrieben von

en: Changed
de: Geändert

en: About
de: Über

en: Publishing status
de: Veröffentlichungsstatus

en: Field label
de: Feld-Beschriftung

en: The time that the entity was created.
de: Der Erstellungszeitpunkt der Entität.

en: The time that the entity was last edited.
de: Der letzte Aktualisierungszeitpunkt der Entität.
