Entity Manager (1.0.1) - en to ca translation catalogue (27 entries)

en: Status
ca: Estat

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Operations
ca: Operacions

en: Content
ca: Contingut

en: Description
ca: Descripció

en: Disabled
ca: Inhabilitat

en: Enabled
ca: Habilitat

en: Taxonomy
ca: Taxonomia

en: Edit
ca: Edita

en: Label
ca: Etiqueta

en: Help
ca: Ajuda

en: Add
ca: Afegeix

en: Manage
ca: Gestiona

en: Custom
ca: Personalitzat

en: Example
ca: Exemple

en: Configuration
ca: Configuració

en: Users
ca: Usuaris

en: Revisions for %title
ca: Revisions per %title

en: Revision
ca: Revisió

en: Plugins
ca: Connectors

en: Blocks
ca: Blocs

en: Machine name
ca: Nom-màquina

en: Reports
ca: Informes

en: Admin menu
ca: Menú d'administració

en: Administration menu
ca: Menú d'administració

en: Current revision
ca: Revisió actual

en: @date by @username
ca: @date per @username
