Entity Manager (1.0.1) - en to nl translation catalogue (26 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Content
nl: Inhoud

en: Description
nl: Beschrijving

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Taxonomy
nl: Taxonomie

en: Edit
nl: Bewerken

en: Add
nl: Toevoegen

en: Manage
nl: Beheren

en: Custom
nl: Aangepast

en: Example
nl: Voorbeeld

en: Configuration
nl: Instellingen

en: Users
nl: Gebruikers

en: Revisions for %title
nl: Revisies van %title

en: Revision
nl: Revisie

en: Blocks
nl: Blokken

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: Reports
nl: Rapporten

en: Admin menu
nl: Beheermenu

en: Administration menu
nl: Administratiemenu

en: Entity Type
nl: Entiteitstype

en: Current revision
nl: Huidige revisie

en: Entity bundle
nl: Entiteitsbundel

en: Optional description.
nl: Optionele beschrijving.

en: @date by @username
nl: @date door @username
