Entity Pilot (2.0.0-alpha1) - en to ar translation catalogue (44 entries)

en: Status
ar: الحالة

en: Approve
ar: الموافقة

en: Delete
ar: حذف

en: Value
ar: القيمة

en: Type
ar: النوع

en: Description
ar: الوصف

en: Disabled
ar: معطل

en: No
ar: لا

en: Edit
ar: تحرير

en: Search
ar: بحث

en: Label
ar: التسمية

en: Preview
ar: معاينة

en: Save
ar: حفظ

en: Default
ar: الافتراضي

en: Add
ar: إضافة

en: View
ar: عرض

en: ID
ar: المعرف ID

en: Created
ar: الإنشاء

en: Revision ID
ar: معرف المراجعة

en: Field type
ar: نوع الحقل

en: N/A
ar: غير موجود

en: Ignore
ar: تجاهل

en: Are you sure you want to delete %name?
ar: هل أنت متأكد من حذف %name ؟

en: Queued
ar: قائمة الانتظار

en: Pending
ar: معلّق

en: 1 item | @count items
ar[0]: خبر واحد
ar[1]: لا أخبار
ar[2]: خبران
ar[3]: @count أخبار
ar[4]: @count خبرا
ar[5]: @count خبر

en: Allowed values list
ar: قائمة القيم المسموح بها

en: Create new revision
ar: أنشئ نسخة جديدة

en: Info
ar: معلومات

en: Changed
ar: تم التغير

en: Language code
ar: رمز اللغة

en: Mapping
ar: إقران

en: Account settings
ar: إعدادات الحساب

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: Account
ar: الحساب

en: Entity type
ar: نوع الكيان

en: Revision information
ar: معلومات المراجعة

en: New revision
ar: مراجعة جديدة

en: Machine-readable name
ar: الاسم المقروء آليا

en: No revision
ar: لا توجد أي مراجعة

en: Revision log message
ar: رسالة سجل المراجعة

en: UUID
ar: المعرف UUID

en: Edit %label
ar: تحرير %label

en: %type: @message in %function (line %line of %file).
ar: %type: @message في  %function (السطر %line من %file).
