Entity Pilot (2.0.0-alpha1) - en to ur translation catalogue (20 entries)

en: Status
ur: حالت

en: Approve
ur: منظور

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Value
ur: قیمت

en: Type
ur: قِسم

en: Description
ur: وضاحت

en: Disabled
ur: غیر فعال

en: No
ur: نہیں

en: Search
ur: تلاش

en: Label
ur: عنوان

en: Save
ur: محفوظ کریں

en: Default
ur: طے شدہ

en: View
ur: مشاہدہ کریں

en: ID
ur: شناخت

en: Field type
ur: فیلڈ کی قسم

en: Ignore
ur: نظر انداز کریں

en: 1 item | @count items
ur[0]: ایک سرخی
ur[1]: @count سرخیاں

en: Language code
ur: زبان کا کوڈ

en: Mapping
ur: میپنگ

en: Entity type
ur: Entity کی قسم
