Entity Pilot (2.0.0-rc1) - en to ro translation catalogue (55 entries)

en: Status
ro: Stare

en: Approve
ro: Aprobă

en: Delete
ro: Șterge

en: Value
ro: Valoare

en: Type
ro: Tip

en: Description
ro: Descriere

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: No
ro: Nu

en: Edit
ro: Editați

en: Search
ro: Căutare

en: Label
ro: Etichetă

en: Preview
ro: Previzualizare

en: Save
ro: Salvare

en: Default
ro: Implicit

en: Add
ro: Adaugă

en: View
ro: Afişează

en: Created
ro: Creat

en: Revision ID
ro: ID-ul revizuirii

en: Field type
ro: Tip câmp

en: N/A
ro: N/D

en: Ignore
ro: Ignoră

en: Are you sure you want to delete %name?
ro: Sunteți sigur că doriți să ștergeți %name?

en: Queued
ro: Pus în coada de așteptare

en: Pending
ro: În așteptare

en: 1 item | @count items
ro[0]: 1 articol
ro[1]: @count articole
ro[2]: @count de articole

en: Allowed values list
ro: Lista valori permise

en: Create new revision
ro: Creează o nouă revizie

en: Info
ro: Informație

en: Changed
ro: Schimbat

en: Language code
ro: Codul limbii

en: Mapping
ro: Mapare

en: Account settings
ro: Setări de cont

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: Account
ro: Cont

en: Entity type
ro: Tip de entitate

en: Revision information
ro: Informaţii revizie

en: New revision
ro: Revizie nouă

en: Machine-readable name
ro: Nume care poate fi citit de mașină

en: Remote ID
ro: ID de la distanță

en: View changes
ro: Vizualizare schimbări

en: No revision
ro: Nicio revizie

en: Archived
ro: Arhivat

en: Revision log message
ro: Mesaj din jurnalul de revizuire

en: Field mappings
ro: Mapări câmp

en: Existing
ro: Existent

en: Allowed values function
ro: Funcția values (valori) permisă

en: Briefly describe the changes you have made.
ro: Descrieți pe scurt modificările pe care le-ați făcut.

en: Edit %label
ro: Editează %label

en: @type: added %info.
ro: @type: adăugat %info.

en: @type: updated %info.
ro: @type: actualizat %info.

en: The revision ID.
ro: ID-ul reviziei.

en: Allowed value with label
ro: Valoare permisă cu etichetă

en: Entity Type ID
ro: ID-ul tipului de entitate

en: %type: @message in %function (line %line of %file).
ro: %type: @message în %function (linia %line din %file).

en: Continuing on
ro: Continuarea pe
