Entity Pilot (8.x-1.0-beta9) - en to fa translation catalogue (46 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Approve
fa: موافقت

en: Delete
fa: حذف

en: Value
fa: مقدار

en: Type
fa: نوع

en: Description
fa: شرح

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: No
fa: خیر

en: Edit
fa: ویرایش

en: Search
fa: جستجو

en: Label
fa: برچسب

en: Preview
fa: پیش‌نمایش

en: Save
fa: ذخیره

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Add
fa: افزودن

en: View
fa: مشاهده

en: ID
fa: شناسه

en: Created
fa: ایجاد گردید

en: Revision ID
fa: شناسه بازبینی

en: Field type
fa: نوع فیلد

en: N/A
fa: هیچ

en: Getting started
fa: شروع به کار

en: Ignore
fa: چشم پوشی

en: Default language
fa: زبان پیش‌فرض

en: Pending
fa: معلق

en: 1 item | @count items
fa[0]: 1 آیتم
fa[1]: @count آیتم

en: Allowed values list
fa: فهرست مقادیر مجاز

en: Create new revision
fa: ایجاد بازبینی جدید

en: Info
fa: اطلاعات

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Language code
fa: کد زبان

en: Mapping
fa: نگاشت

en: Account settings
fa: تنظیمات حساب کاربری

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: Account
fa: حساب

en: Entity type
fa: نوع عنصر

en: Revision information
fa: اطلاعات بازبینی

en: New revision
fa: بازبینی جدید

en: Machine-readable name
fa: اسم قابل فهم توسط ماشین

en: Remote ID
fa: شناسه‌ی راه دور

en: Ready
fa: آماده

en: View changes
fa: مشاهده تغییرات

en: No revision
fa: بدون بازبینی

en: Revision log message
fa: پیغام گزارش بازبینی

en: Delete account
fa: حذف حساب

en: %type: @message in %function (line %line of %file).
fa: %type: @message در %function (خط %line از %file).
